top of page

Byl podzim 2018 a spolu s přítelem jsme jeli na výcvik celostní smyslné masáže. Jednalo se o poslední pokus, abychom zachránili náš skoro 9 letý vztah, který už dlouho nebyl funkční. Snažila jsem se věci změnit různými způsoby, ale nic nefungovalo. Nefungovalo to nejenom pro můj vztah, ale neměnily se ani ostatní věci v mém životě. Ani jeden z nás v tom nebyl šťastný. Byla jsem zamrzlá a nic mě nedokázalo rozpohybovat a také rozpohybovat věci kolem mě. Cítila jsem se, jako kdybych byla uvnitř mrtvá.

Pak přišel masážní výcvik a jedna masáž, která pro mě změnila skoro všechno. Já před ní a já po ní, to byly dvě rozdílné osoby, ženy. Ne, že bych se stala někým úplně jiným, ale stala jsem se mnohem víc tím, kým jsem ve skutečnosti, víc sama sebou. A díky tomu jsem poznala tu obrovskou sílu vědomého doteku a práce s tělem. 

Této zkušenosti vděčím také za to, že jsme s přítelem měli sílu se rozejít, protože jsme zjistili, že i když jsme oba dva úžasní, tak nejsme tím nejlepším pro toho druhého. 

Ten rok byl pro mě obdobím, kdy jsem se znovuzrodila a také byl obdobím, kdy jsem se začala přeskládávat. Přeskládala jsem si svoje hodnoty a celý svůj život. Je to něco, co dělám neustále, zas a znovu. Neměla bych na to sílu a nadhled bez vnitřní práce se svými pocity, strachy, programy, bloky, přesvědčeními. Bez toho, aniž bych se dívala na temnotu v sobě, na všechnu tu bolest, zranění, ublížení, vztek, závislost, smutek, nízkou sebehodnotu a sebedůvěru, odmítání a odmítnutí a nepřijímala jsem, že i tohle je součástí mně. Je to pro mě neustálá činnost, díky které jsem více láskyplnou bytostí, která má mnohem více lásky, pochopení a soucitu pro ostatní než předtím. Díky které více cítím. To hezké a i to bolavé. A za to jsem nesmírně vděčná, protože to znamená, že žiju.

Jana_11_edited.jpg
neznydotek_pozadi_edited.jpg

Můj příběh

nezny-dotek-esence-s

"Vstaň, buď odvážný, buď silný. Převezmi veškerou zodpovědnost na svá ramena a věz, že jsi tvůrcem svého vlastního osudu."
Swámí Vivékánanda

Vzdělání a výcviky

 • Pokročilé léčení I.,II. - Sid Smutný(2020)Na tomto výcviku jsem se naučila pracovat pomocí různých metod s pocity, strachy, životními vzorci. Díky diagnostickému kineziologickému svalovému prstovému testu zvládnu zjistit, co způsobuje problém, s čím souvisí a jakým způsobem ho řešit. Metoda také obsahuje práci s minulými životy a rodovou karmou. A také jakým způsobem pracovat s dětmi či zvířaty.
   

 • Sportovní masáž - SPA&FITNESS Institut s.r.o.
  (2019)​
  Rekvalifikační masérský kurz.
   

 • Reflexní terapie I. - Július Pataky
  (2019)
  Reflexní diagnostika chodidla, reflexní terapie (hmaty, různé strategie léčení), body první pomoci.

 • Asistence na 10denním transformačním výcviku: Core Touch I.: Škola celostní smyslné masáže - EASE - Denisa Říha Palečková a Richard Vojík
  (2019)
  Asistování na výcviku, kde jsem se poprvé setkala s vědomým dotekem pro mě byla důležitým momentem. Získané poznatky a zkušenosti mohly zapadnout na správné místo. Zjistila jsem, jak je pro mě naplňující být podporou pro ostatní na jejich cestě.

 • CORE TOUCH II. - Professional Trainning EASE - Denisa Říha Palečková a Richard Vojík
  (
  2019)
  Na tomto semináři jsem si prohlubovala získané znalosti z předchozího výcviku z oblasti přímé práce s tělem a sexualitou, abych mohla lépe pomáhat ostatním lidem. Práce s tělem formou dechu a doteku zvyšuje naši životní energii a pomáhá odplavit vše zbytečné a umožňuje vstoupit plně do své síly, radosti a potěšení. Rozšiřuje možnosti vnímání a prožívání.

 • Výcvik celostní smyslné masáže - EASE - Denisa Říha Palečková a Richard Vojík
  (2018)
  Výcvik zaměřený na vědomou a citlivou práci s tělem, dotekem a intimitou. Zde jsem zjistila, jak skrze vědomý dotek a také dotek v kontextu intimity lze léčit tělo i duši. Rozvíjet svůj potenciál a navyšovat svoji životní energii, radost a lásku sám k sobě i druhým. Jak více vnímat sama sebe, své tělo a dary, které přináší.

 • Základní kurz aromaterapie - Asociace českých aromaterapeutů
  (2017)
  Studium základních principů aromaterapie, použití a aplikace éterických a rostlinných olejů.

 • účast na mnoha dalších workshopech, seminářích, konstelací, ženských kruzích, terapiích

      (2011 - 2022)

 • Profesionální výcvik CranioSacrální Biodynamiky - Institut CranioSacrální Biodynamiky
  (2023 - 2024) ve výcviku
  Práce s ranými otisky z minulosti, v bezpečném poli důvěry a porozumění, pomocí dovedností a principů pro zpracování traumatu, embryonálního vývoje s podrobnou anatomií a fyziologií craniosacrálního systému. Citlivé a vědomé oslovování porodní a prenatální dynamiky v systému klienta.
   

 • Celotělový energetický orgasmus - Andrew Barnes
  (2022)
  Práce se sexuální energií pomocí tantrických technik, dechových cvičení, tance, emocionálního odblokování, odzbrojování těla pro zvýšení vibrační frekvence. Otevírání energetických drah a používání sexuální energie k podpoře pročištění emočního těla a pro léčení.
   

 • Energetické čtení - Pavla Skálová
  (2021)
  Kurz vědomé práce s podvědomím. Ladění se na energii klienta a na konkrétní informace, které se ho týkají. Na tomto kurzu jsem se naučila jít rychle do příčiny toho, co se v člověku děje a přitom zachovávat prostor přijetí lásky a hranic.
   

 • Ka Huna masáž - Andrew Barnes
  (2021)

  Jemná a plynulá technika pocházející z havajských ostrovů, 7 základních pilířů spirituální stezky Huna.

   

 • Indická masáž hlavy - Dušan Jirásek
  (2021)
  Relaxační, antistresová masáž hlavy pro navození hluboké relaxace a meditace.

   

 • Dornova metoda PLUS a Breussova masáž - MgA. Zuzana Prouzová - Púry a Jozef Púry
  (2021)
  Srovnání rozdílné délky dolních končetin, posunů v pánevní oblasti a kostrči, vbočených palců, posunů obratlů a s tím souvisejících výhřezů plotének.

   

 • Potrhlá moudrost - Andrew Barnes 
  (2021)
  Tantrické odzbrojování těla (dearmouring) pro rozpuštění fyzických a energetických bloků, práce s dynamikou zralého vs. nezralého mužského a ženského principu.

 • Holistická aromaterapeutická škola - PhDr., Mgr. et Mgr. Hana Yasminka Tavlaridis
  (2021 - 2022)
  Studium chemotypů éterických olejů, aromaterapie v rámci Čínské medicíny a astrologie, spirituální aromaterapie, barevná aromaterapie, čakrový systém, spojení s jógou, destilace hydrolátů a éterických olejů, výroba aromaterapeutických produktů, studium vonných dýmů a aromafauny. Výcvik nebyl zakončen zkouškou.

bottom of page