top of page
nezny-dotek-esence-s

Dornova metoda

kostra        klouby        obratle        pozornost        blokády        kostra        baňky        energie        péče

Dornova-metoda.jpg

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních, správných poloh. Tím se také uvolní energetické blokády v těle, takže energie může v člověku lépe proudit. 

Pracuje se téměř se všemi klouby na těle, především s těmi velkými jako je kyčelní, ramenní, loketní kloub, kotník a zápěstí. Klouby jsou na své místo usazovány plynulým pohybem. Díky tomu, že kostra člověka je důmyslné dílo, kde je každá součást v přímé závislosti na ostatních, tak stačí posunout jednu kost a celé tělo na tuto změnu reaguje.

Dornova metoda je promyšleným a logickým systémem na rovnání lidského těla, který se zabývá hledáním příčin a souvislostí s daným zdravotním problémem. Je shopna napravit nejenom příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Příčinou nesprávné polohy obratlů a kloubů a následné zkrácení nebo přetížení svalů, mohou být kromě nehod, např. při sportu, také nesprávné pohybové návyky a sedavé zaměstnání. 

Při ošetření touto metodou se uvolňují nejen fyzické, ale i psychické a energetické bloky. 

Po ošetření Dornovou metodou jsou celá záda přebaňkována vakuovými baňkami. Díky tomu dochází k hlubokému uvolnění svalů a nastartování samoregeneračních schopností těla.

bottom of page