top of page
nezny-dotek-esence-s

Dornova metoda

kostra        klouby        obratle        pozornost        blokády        kostra        baňky        energie        péče

Dornova-metoda.jpg

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních, správných poloh. Tím se také uvolní energetické blokády v těle, takže energie může v člověku lépe proudit. 

Pracuje se téměř se všemi klouby na těle, především s těmi velkými jako je kyčelní, ramenní, loketní kloub, kotník a zápěstí. Klouby jsou na své místo usazovány plynulým pohybem. Díky tomu, že kostra člověka je důmyslné dílo, kde je každá součást v přímé závislosti na ostatních, tak stačí posunout jednu kost a celé tělo na tuto změnu reaguje.

Dornova metoda je promyšleným a logickým systémem na rovnání lidského těla, který se zabývá hledáním příčin a souvislostí s daným zdravotním problémem. Je shopna napravit nejenom příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Příčinou nesprávné polohy obratlů a kloubů a následné zkrácení nebo přetížení svalů, mohou být kromě nehod, např. při sportu, také nesprávné pohybové návyky a sedavé zaměstnání. 

Při ošetření touto metodou se uvolňují nejen fyzické, ale i psychické a energetické bloky. 

Po ošetření Dornovou metodou jsou celá záda přebaňkována vakuovými baňkami. Díky tomu dochází k hlubokému uvolnění svalů a nastartování samoregeneračních schopností těla.

Reference

"Jana má nejen zlaté ruce, ale i srdce. Pro mě je čas strávený na masáži inspirativní a regenerační, navíc neskutečně rychle utíká. Moje tělo pod rukama Jany taje, její doteky jsou citlivé a přesně vycítí, co zrovna potřebuji. Odcházím vždy uvolněná a plná nové energie, odpočatá. Můžu jen doporučit."

Lucie

"Masáž byla skvělá. Pokud jsem měla nějaká očekávání, tak masáž je předčila. Byla velice intimní, ale cítila jsem se s Janou naprosto bezpečně a v důvěře. Milovaná a opečovávaná. Bylo cítit, že do toho Jana dává hodně energie. A ten pocit vydržel celé dvě hodiny. Dvě hodiny plné pozornosti jen pro mě a pro to, abych se cítila příjemně - nádhera. Masáž mě krásně celou rozvibrovala a zpřítomnila. Některé tělesné pocity byly přímo nečekané.

Zas a znova jsem si připomněla, jak důležité je se nechat takto opečovávat. A měla jsem myšlenku udělat si podobný každodenní (nebo aspoň každotýdenní) krátký rituál, který by mě držel více v těle.

Zaujala mě masáž mezi prsty, škrabkání a taky to, že jsem si myslela, že se budu mnohem víc stydět. Doporučila bych ji asi komukoliv."

"Už dlouho jsem si přála celotělovou masáž a k tomu něco navíc, nějaký hluboce relaxační rituál, u kterého bych úplně vypnula vnější svět a užila si čas pro sebe.

Janina masáž mi splnila přesně to, co jsem si přála. Jana mi nejdříve popsala, jak masáž probíhá, co mi přinese, a jak si ji mohu přizpůsobit - co všechno mohu využít a co mi třeba vadí, čeho se má vyvarovat. To se mi hodně líbilo, nebyla to klasická masáž, ale spíše individuální dotykový rituál - Jana používá nejen své ruce, ale i různé druhy materiálů, které přináší rozdílné zážitky. Já jsem byla nejvíc překvapená z pírek a také jemných látek a toho, jak úžasné je cítit je na kůži. Byly to úplně nové vjemy.

Rozhodně takový zážitek doporučuji všem ženám, které cítí, že v péči o sebe mají nějaké mezery (můj případ ). Po skončení jsem se cítila naprosto odpočatá, opečovaná, jako po nějakém wellness pobytu.
A krásně jsem voněla!

A co se mi dělo? Vlastně nic - a to je na tom to nejlepší! Jsem úplně v klidu, jako kdybych plavala v moři..."

Julie

Marta

"Na masáž jsem šla zcela bez jakýchkoliv očekávání a vyplatilo se. Vnímala jsem ji jako velmi relaxační a odpočinkovou záležitost, věděla jsem, že jsem v bezpečí. Nic mě nerušilo(telefon, šaliny...) Byl to čas jen a jen pro mě. Zažila jsem masáž, o které jsem ani nevěděla, že existuje - vypla jsem a nechala jsem vše plynout. Zaujalo mě hlazení na zádech ostřejším předmětem - pořád jsem přemýšlela co to asi bude. Tuhle skvělou masáž bych doporučila každé, doopravdy každé ženě na světě. Byla příjemná, v místnosti to krásně vonělo a já se domů vracela s lehkostí a úsměvem na tváři."

Maruška

bottom of page