top of page

Obyčejně neobyčejné odpovědi - 2. část

Když se člověk dostane tak daleko, že ví, nebo tuší, kde by mohlo být zakopané jádro pudla, tak je potřeba s tím pudlem pracovat. Ale jak?


I když z mých zkušeností dost často vyplývá, že není vždy potřeba znát celý příběh za tím, co nás tíží, tak to přece jen ve většině případů chceme vědět.

Proč?

Abychom nakrmili náš mozek. Jsme tolik v hlavě a tak málo v těle. A hlava chce znát příběh, ještě k tomu nejlépe srdceryvný. Jak nám bylo ublíženo, čeho jsme se stali obětí, o co jsme přišli, jaké významné funkce a posty jsme zastávali třeba v minulosti zastávali. A víte co? Ono to není důležité.


Tedy jsou důležité mechanismy fungování věcí, které se nám v životě dějí. Pro mě tímto způsobem fungují příběhy a je mi jedno, zda to tak opravdu bylo, nebo celý ten příběh sloužil k tomu, abych si zvědomila, co jsem potřebovala. Abych se dostala k prožitku v těle a uvolnila a propustila zaseknuté programy a emoce ze svého těla a nervového systému.To jsem ale lehce odbočila od toho, jak přesně pracovat s tím, co jsem v rámci testování schopna zjistit.

Jelikož mám ráda příklady a jak jsem už zmínila, příběhy, tak s jedním takovým budu pokračovat. Máme tu ženu jménem Jitka. Jitka si moc přeje partnerský vztah, nicméně už je nějakou dobu sama a nejenom, že nerandí, ale z jejího života prakticky vymizeli muži. Nemá žádné kamarády muže, v práci se s sice s nějakými setkává, ale pravda je taková, že je vlastně ani jako muže nebere.


Takže co s tím?


Jako první otázka mě napadá, nakolik Jitka opravdu chce vztah?

Vychází mi 20%.


Jak to je ale vůbec možné?

Jitka sice vědomě říká, že chce vztah, je o tom přesvědčená, ale její podvědomí říká něco úplně jiného.


Jak je to možné?

Přibližně z 95% nás ovládá naše podvědomí. Na základě tohoto cítíme a jednáme.


Potom s Jitkou pokračovala v hledání toho, proč partnerský vztah ve skutečnosti nechce:

  • Je to způsobené minulými vztahy s muži? Ublížili jí? Nevěří jim? Opovrhuje jimi?

  • Jaký má vztah se svým tatínkem? Byl tam? Byl příliš dominantní, nebo naopak slaboch?

  • Dala si třeba slib, že s muži nechce mít nic společného?

  • Ovlivňuje ji karma?


A mnoho dalších otázek podle toho, jakým směrem by jádro problému vedlo.

Spolu s Jitkou jsme zjistily, že má ze svého předchozího vztahu špatnou zkušenost s mužem, kde vznikla nedůvěra k mužům a pocit, že je lepší se bez nich obejít. Bývalému partnerovi neodpustila a celé je to umocněné její karmickou zátěží, která jí brání potkávat se a vidět s jimými muži než s těmi, se kterými už stejnou zkušenost zažila.

Je to jako kdyby měla pevně daný scénář od kterého se nemůže odchýlit, ať dělá cokoliv. Nemá možnost volby a vždycky ji to ve výsledku zavede k tomu, co má v tom svém scénáři.


Tímto jsme s Jitkou rozklíčovaly, jak to doopravdy uvnitř má a co jí brání v tom, aby to měla tak, jak si vědomě přeje.

To, co bylo schované v podvědomí, jsme pojmenovaly a Jitka s těmito informacemi může vědomě být.


To je první krok ke změně.

Teď to teprve Jitka může změnit a udělat kroky k tomu, aby měla partnerský vztah.


Jak?


Tak o tom zase příště.Comments


bottom of page