top of page

Janův olej

Letos jsem si poprvé macerovala třezalku v oleji. Nestihla jsem to sice na letní slunovrat, ale bylo to na úplněk ve Vodnáři, takže v sobě nese energii svobody a nových začátků.


Třezalka tečkovaná je bylinou, která miluje slunce, je ho plná. Z toho důvodu by se měla sbírat na letní slunovrat, kdy je slunce ve své plné síle. Letos bylo chladnější a deštivější jaro a začátek léta, takže na Vysočině (kde jsem ji sbírala), ještě nebyla plně v květu.

Místo, kde jsem ji sbírala naprosto miluji. Roste tam minimálně 10 dalších bylin, které znám. Je to místo, kde je kus mně samé, kam se vracím při meditacích.O třezalce se říká, že dokáže dát člověku tolik světla ve chvílích, kdy se zmítá v těžkém životním období.

"Prostě nás táhne z vnitřního pekla do výšin štěstí a nebe. Z temnoty ke slunci, které tak miluje a jehož barvu nosí. Žlutá barva patří přítomnosti a třetí čakře. V třetí čakře jsou uschovány naše strachy, nenávisti a zloby."


Třezalka nás dokáže vyvést do radosti a pohody.

Na fyzické tělo je výborná při popáleninách, ekzémech, ústřelech, depresivních stavech, na kašel, bolest hlavy, žlučník, žaludek a dvanácterník, nespavost, přepracovanost, neklid, neplodnost.


Třezalkový olej, tedy macerát z třezalky uvolňuje ztuhlé tělo, namožené svaly a zatuhlé blokády. Má antimikrobiální účinky, zmírňuje a hojí kůži. Dodává jí zdraví, krásu a hlavně elasticitu a hydrataci.Třezalkový olej dokáže proniknout k meziobratlovým ploténkám, které se "napapají", které nabobtnají. Dochází k uvolnění nervů, vycházejícím odsud do celého těla a také vklouznutím plotének na své místo mezi obratli. Já si nedokážu představit Breussovu masáž bez třezalkového oleje a s mým vlastním macerátem, kdy základem je slunečnicový olej (slunce ke slunci), je to ještě o kus lepší.

Jen je potřeba dávat pozor v létě, protože třezalka je fotosenzitivní a může způsobit vyšší citlivost na slunce a pigmentové skvrny.


Zuzana Prouzová-Lehrmann - Dornova metoda - I ty můžeš!


Comments


bottom of page