top of page

Proč je dobré propojovat práci s tělem a emocemi?

Řekla bych, že jsem asi stejně jako většina ostatních měla zažité, že tělo a emoce jsou dvě rozdílné věci. A taky jsem se podle toho chovala. Pracovala jsem na nich samostatně a tím pádem jsem si ani nevšímala vazeb a souvislostí, které mezi sebou mají. A to byla velká škoda.


Náš organismus je nesmírně inteligentní systém, který je schopný se z velké části uzdravovat sám. Ale my mu to bohužel dost často ztěžujeme nebo úplně znemožňujeme.

Dříve jsem odděleně pracovala s tělem a s emocemi, programy, přesvědčeními, duší a karmou. V mém životě se děly drobné změny, ale jinak mi nic z toho v podstatě skoro vůbec nepomohlo. V realitě jsem neviděla výsledky, nežila jsem tím způsobem, kterým jsem si žít přála. Takže jsem dál hledala skrze další metody a techniky. Prakticky několik let, než jsem se setkala s tím, co pro mě bylo katalyzátorem, urychlovačem všech procesů.


Pochopila jsem důležitost spojení práce s tělem a všech těch nehmotných součástí nás samých, které nás utváří, ať se nazývají jakkoli

Jak to celé funguje?

Pro mě tělo krásně ukazuje jakoukoliv disbalanci, která v nás je. Nejenom na fyzické úrovni, ale především na mentální, kdy se každý problém postupně zhmotňuje. Tělo se samo hlásí různými způsoby o pozornost, kdy pokud se sami sobě dále nevěnujeme, tak signály našeho těla se zintenzivňují. Mohou se stupňovat tak dlouho, až třeba vznikne vážná nemoc. Vše v duchu: “Tak ty jsi pořád nepochopil, tak já teda přitvrdím.”


Jak to dělám já?

  1. Všimnu si, že mi něco v životě nefunguje (ať se jedná o zdraví, vztahy, práci, hojnost) a hledám, čím by to mohlo být. Kde se ve svém životě chovám tak, že to tento problém způsobuje. Přiznám si, že je potřeba na tom pracovat a to ať už si vyhledám informace a pracuji na tom sama nebo požádám někoho, aby mi s tím pomohl. Já si dost často nechávám pomoci, protože bych řekla, že jsme nejvíc slepí sami sobě a také že směrem k sobě jsme největší lháři. A to díky pohledu někoho zvenku odpadá.

  2. Kromě “povídání” také zapojím práci s tělem. Protože nejenom, že tělo je velmi moudré a zná odpovědi na mé otázky a pamatuje si všechno, co se mi v životě stalo (včetně mých emocionálních reakcí na to), ale také mi práce s tělem, konkrétně dotyk pomáhá se dostat více k sobě, uvolnit se, zrelaxovat a dodat mi energii. Rozproudit zaseklé věci v mém životě. Dává mi sílu k tomu, abych přestala kroužit na kruháči a konečně se vydala jiným směrem.

  3. Po tom, kdy se sebou pracuji tímto způsobem, vidím, jestli mi to, co jsem dělala fungovalo nebo ne. Vidím, jestli se mi zlepšilo zdraví, vztahy, práce. Jestli hojnost v mém životě proudí. Pokud jsem měla problém na fyzické rovině nebo jsem se nebyla schopná uvolnit, vypnout hlavu, tak i v rámci dotyku vidím, jestli tam je nebo není změna. A jestli je nebo není potřeba na tom dále pracovat.


Tělo a emoce, mysl, duše jsou pro mě spojené nádoby. Mají mezi sebou velmi blízký vztah. Pokud je v nerovnováze tělo, tak jsou v nerovnováze i emoce. A naopak. Právě proto pracuji s obojím.Comments


bottom of page